Gökova Türgi

Olen pikka aega eemal olnud, justkui hoiaks saladuses kui ideaalne võib olla üks kite spot – GÖKOVA! Selles loos tahangi teile selgeks teha, millest olete siiani ilma jäänud…

Kui kolm aastat tagasi oli Gökova rand vaid kohalike päralt, siis nüüd võib siin näha igast rahvusest lohetajaid. Populaarsus kasvab iga aastaga, järjest rohkem prorider’eid käib siin võistlusteks treenimas.

Miks siis nii? Vesi on flat, jõe suudmes lausa peegelsile, kus on parim koht uute trikkide harjutamiseks. Aga neid flat kohti on vastavalt tuule tugevusele mitmeid (rand on 3 km). Ka race’i treenimiseks on ideaalsed olud. Sõites kilomeetreid eemale, nautida seda vaikust ja vaadata sadakond lohet justkui pisikesi sipelgaid kaugel eemal. Race’i sõitjaid on päris palju ja enamasti tehakse ühistreeninguid.

Nüüd siis tuulest… Gökovas puhub termotuul maist kuni septembrini ning keskmine tuule tugevus on 15-18 knotsi. Tuul hakkab puhuma kl 10, vaikselt hakkab tõusma, tavaliselt kogu päeva stabiilne ja õhtul umbes kl 17 tuul vaibub. Ehk siis hommikul ja õhtul race treening, päeval freestyle;) Aa ja kuna tegemist on termotuulega, siis windgurut pole mõtet vaadata. Kehtib reegel, et kui päike paistab, siis on ka alati tuul.

Minu lemmikkuudeks on mai ja september, kuna tuul on siis mõnus ühtlane ja rahvast on siis vähem. Küll aga läheb hooaja alguses ja lõpus vaja shorty’t. Külm tegelt pole ja päike kütab mõnusalt, aga kogu päeva vees olles hakkab ikkagi jahe. Muide kohalikud lohetavad juba märtsikuust;)

Kõige lähedamad lennujaamad on Dalaman – 55 min kaugusel ja Bodrum – 2 tunni kaugusel. Bussidega saab Akyaka’sse, kust leiate igal sammul erineva hinnaklassiga majutust ja söögikohti. Hooaja alguses ja lõpus on hinnad ka soodsamad. Samuti pole vaja autot rentida, kuna randa teevad transfeeri väikesed paadid või siis nt jalgsi on pool tundi. Kõik võimalused on olemas vastavalt rahakotile:)

Igastahes jään teid ootama ja jagan hea meelega infot kuidas siia jõuda jne.

Lisaks jutule siis randa tutvustav video.

Gokova Kitesurfing Tour with Always Windy from Always Windy on Vimeo.


  • Facebook
  • Twitter
Leave A Comment