KTE Austria

Jõudsime kohale paar päeva varem ja tutvusime kohaga. Koht tundus surfari õudusunenäona. Selleks, et merele saada peab maksma randa minemise tasu 3.50 euri. Kui soovid surfata, siis pead maksma 8 euri. Kui soovid autoga parkida, seal ööbida ja surfata, siis meie perele oleks kõik kokku läinud maksma 30 euri päev. Ühesõnaga hakkasime otsima turvaauke, et kus ei peaks maksma. Lõpuks leidsime ühe ranna, kus saime vähemalt tasuta merele. Samas peale autos veedetud ööd astus meie auto juurde tädi ja kasseeris 12 euri. Jah, mõtlemapanev surfireaalsus.

1. päev

Tuul puhus ja alustati freestyle võistlusega. Ootasin päris kaua enne kui järg minuni jõudis. Tänu eelmise aasta rankingule ei pidanud alustama päris null tasemest. Esimeseks vastaseks oli Laila Puehringer. Täpselt enne meie sõitu hakkas aga tuul vajuma ja sõitsime pool heati ära kui võistlus katkestati. Edasi mindi race’iga.

2. päev

Kipprite koosolek kell 7.30 ja esimene võimalik start 8.00. Vihma täiega sadas ja tuult eriti ei onud. Ärkasin juba 6.00, et jõuaksin asjad kokku panna, keha ärkaks üles ja suudaks mõne toidupala alla neelata. Siis hakati starti edasi lükkama. Lõpuks olin jälle vees, punane lipp üleval aga tuult ei olnud. Ujusime neljakesi oma 20 minutit kui lõpuks tõusit tuul ja hakkas puhuma päris tugevasti. Olin 10,5 lohega. Maandusin oma kõik trikid sh uh kiteloop s-bendi ja võitsin. Arvan, et see oli ka kõige parem heat, mis Austrias tegin. Vahepeal olin maas ja mehed sõitsid. Jõrgmine heat oli H. Kennedyga. Jälle kui vette sain, kukkus tuul täiesti nulli. Püüdsime kõik oma lohesid kuidagi üleval hoida. Siis hakkas puhuma seitsmesele Kukkusin oma r2b ja back’il tegin tagumikukaga aga korralikult maandusin f-16, kiteloopi, reily ja s-bendi. Kennedy kukkus 3x R2b ja tegi back to toe, reily ja s-bendi. Kohtunikud panid Kennedy võitma. Kahju. Hiljem nägin hindamislehtedelt, et minu s-bendi ja reily’t seal kirjas ei olnud ja kiteloop oli märgitud hookis – ma ei oskagi hookis kiteloopi. Mis teha, that’s freestyle…. saan aru, et kohtunikel on tegelt päris raske 4 inimest korraga jälgida.  Kennedy tuli tänu sellele võidule singelite kokkuvõttes 4-ndaks.

3. päev

Maatuul. Double-elimination. Võistlusala viidi keset järve. Rannas tuult praktiliselt polnud aga keset järve puhus megapuhangumline tugev tuul. Kaldast start õnnestus mul hästi aga nii mõnigi jamas seal päris kaua, sest lohe kukkus alla ja üles saades polnud see peaaegu üldse kontrollitav. Läksin paraja varuga vette, et harjuda selle tuulega, mis võistlusalas puhus. See oli suht väsitav, sest tuul käis üles alla ning pidevalt oli ohtlikke olukordi teiste ootavate võistlejatega. Oodates otsustasin vähemalt kolm korda ümber, et mis trikke ma üritan, sest vahepeal tundus, et tuul on nii tugev, et saab ainult hookis trikke teha. Siis jälle, et saab ikka uh trikke ka teha. Ühesõnaga ka heati ajal otsustasin ümber aga üldiselt maandusin kõik oma trikkid sh kiteloopi ja s-bendid. Esimese heati võitsin aga teise kaotasin Lutzule, kes lõpuks ronis kokkuvõttes 4 kohale.

4. päev

Tuult ei olnud ja ootasime race võistluste väljakuulutamist. Lõpuks otsustati ikka sõidud ära jätta ja seega hakkasime Eesti poole sõitma. Tegime veel ASL loosimise koos race võitja R. Loccresega ja läksime.

Kokkuvõttes tulin siis 7 kohale, mis polegi paha. Järgmine etapp siis juuni lõpus Saksamaal.


  • Facebook
  • Twitter
Leave A Comment